20.01.2026 - CERAMIKA DLA SENIORÓW
We wtorek w odpowiedzi na zaproszenie Terapeutki Pani Iwony Matejczyk Obremskiej, miałam ogromną przyjemność gościć w Domu Dziennego Pobytu " Radość w codzienności " w Mrozowie, gdzie w cudownej, rodzinnej atmosferze przy zaangażowaniu całego Personelu DDP odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne dla Seniorów. Było dużo rozmów, śmiechu i cudownych momentów skupienia przy lepieniu, ugniataniu i tworzeniu pierwszych dzieł.
Praca z gliną to doskonały i przyjemny trening dla ciała i umysłu. Jest to świetna aktywność dla osób starszych, gdyż ćwiczy dłonie i sprawność manualną, wspiera pamięć i koncentrację, relaksuje i wycisza, daje satysfakcję z tworzenia, sprzyja spotkaniom i integracji.
Dziękuję za ciepłe przyjęcie, atmosfera była naprawdę wyjątkowa. Po wypaleniu na biskwit spotkamy się na warsztatach ze szkliwienia.
Materiał: Iwona Biniak


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!