GOK Sadki

2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI

Ocena 0/5
2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI
Dziś klasa Pani Kamili Kuczyńskiej uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez GOK. Ich tematem był jeż ????
Te niewielkie ssaki są jednymi z tych zwierząt, które pierwsze nasuwają się na myśl kiedy myślimy o jesieni. A nie ma się co oszukiwać- ta kalendarzowa zawita do nas już za dwa dni! ????????
W związku z tematem na wstępie luźno porozmawialiśmy o jeżach. Uczniowie mieli do opowiedzenia bardzo dużo historii z kolczastym zwierzątkiem w roli głównej- takich z życia wziętych ????
W końcu przyszedł czas na rzetelną wiedzę. Z wiadomości opublikowanych przez Lasy Państwowe dowiedzieliśmy się, że na terenie Polski występują dwa gatunki jeży- wschodni- najbardziej powszechny, występujący w całym kraju oraz zachodni- zwany też europejskim który zamieszkuje tylko część naszej ojczyzny.
Mieliśmy także okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat zwyczajów, diety, aktywności, a nawet nietypowych zachowań tych uroczych zwierząt ????
Kiedy uzbroiliśmy się już w wiedzę po zęby mogliśmy z czystym sumieniem oddać się radosnej twórczości! ????
Zadaniem drugoklasistów było wykonanie oczywiście jeża ????
Uczniowie najpierw odrysowali kontur jeża na brystolu, następnie wycięli go i przykleili na czarną kartkę z bloku technicznego. Kolejną rzeczą było stworzenie pyszczka. Wykonany on został z kawałka wytłoczki po jajach oraz pomponika. Ostatnim etapem prac było wykonanie igieł. Uczniowie mieli spory wybór materiałów, z których mogli je stworzyć. Do dyspozycji mieli włóczkę, sznurek jutowy, druciki kreatywne lub paski papieru. Niektóre jeże wyszły w bardziej naturalnych barwach, inne totalnie kolorowe, ale każdy z nich prezentował się doskonale!
Brawa dla młodych artystów ????????
❗Pamiętajcie, że jeże są pod ochroną. Nie wolno ich przetrzymywać w domu- jest to prawnie zabronione. Kiedy pojawiają się w naszych ogrodach to dbają o nie jak o swoje ???? pożerając szkodniki rujnujące nasze uprawy????
My też dbajmy o jeże! ❤️????
Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka animator kultury GOK
Materiał: Magdalena Sobiecka

Galeria zdjęć

2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 16 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 15 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 14 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 13 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 12 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 11 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 10 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 9 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 8 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 7 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 6 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 5 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 4 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 3 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 2 2022.09.21 ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PLASTYCZNE Z DRUGOKLASISTAMI 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności