2022.12.01 ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO- ARTYSTYCZNE Z IA
2022.12.01 ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE Z I A
Dziś po raz pierwszy odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Spotkaliśmy się w naszej pracowni ceramicznej, w której większość pierwszoklasistów
jeszcze nie miała okazji być. Nieliczni z nich jednak znają to miejsce, gdyż są uczestnikami naszych zajęć TWÓRCZYCH.
Zaczęliśmy więc od oprowadzenia po sali, pokazania pieca, zaprezentowania gotowych prac naszych pań z Koła Ceramicznego oraz dzieł innych uczniów. Omówiliśmy sobie także różne rodzaje gliny (ich kolor, przeznaczenie, właściwości itp.)
Po teoretycznym wstępie przyszedł czas na element profilaktyczny. Najpierw przeczytaliśmy sobie krótką bajkę o przygodach leśnych zwierzątek, a następnie omówiliśmy jej znaczenie i wspólnie odpowiedzieliśmy na kilka istotnych pytań dotyczących tolerancji oraz szacunku dla innych ludzi, którzy nie zawsze wyglądają podobnie do nas. Podkreśliliśmy znaczenie słów, iż inny nie oznacza gorszy i że każdy z nas jest wyjątkowy bez względu na wygląd.
W końcu przyszedł czas na wyczekiwaną przez wszystkich część artystyczną. Na stole pojawiła się przepiękna ciemnobrązowa glina oraz niezbędne narzędzia. Zadaniem każdego ucznia było wyrobienie i rozwałkowanie masy, a następnie wycięcie piernikowego ludka. Kiedy ten etap dobiegł końca pierwszoklasiści mogli wg własnego uznania ozdobić "pierniczka". Jedni przyklejali mu oczka, guziczki i inne elementy z pozostałych kawałków gliny, inni odciskali je odpowiednimi narzędziami. W ten sposób powstała cała klasa pierniczkowych ludzików- każdy inaczej ozdobiony, każdy inny, każdy wyjątkowy!
Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z klasą Ia na innych zajęciach i że chętnie do nas wrócą! Nam niezmiernie miło było gościć tak grzeczną i sympatyczna klasę!
Dziękujemy Pani Emilii Górak i Pani Alicji Pogiel za przyjęcie zaproszenia oraz pomoc w trakcie zajęć
Materiały zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła Magdalena Sobiecka animator kultury GOK
Material: Magdalena Sobiecka
____________________________________________________
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!