GOK Sadki

2023.04.25 SPRZĄTANIE SADEK Z GBP I GOK

Ocena 0/5

2023.04.25 SPRZĄTANIE SADEK Z GBP I GOK

 

 

Wczoraj, w związku z obchodzonym niedawno Dniem Ziemi,  wspólnie z @Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach zorganizowaliśmy akcję sprzątania naszej wsi. Zgłosiło się całkiem sporo chętnych, bo aż 19 dzieci i jedna mama!

 

 

Najpierw zebraliśmy się na holu głównym Urzędu Gminy Sadki. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji oraz bezpiecznego poruszania się przy drogach. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, rękawiczki oraz worki na śmieci i ruszyliśmy w teren! 

 

 

Chcąc sprawić, by akcja była bardziej atrakcyjna i ciekawa dla naszych uczestników na trasie umieściliśmy różnego rodzaju zadania związane z ekologią. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zabawę. Najpierw nazwali naszą drużynę- PORZĄDNISIE- a następnie wymyślili radosny okrzyk: PAMIĘTAJCIE DROGIE DZIECI- SEGREGUJCIE ŚMIECI! Doskonale poradziły sobie także z odróżnianiem zachowań proekologicznych od tych, które szkodzą środowisku.

 

Zabawa, zabawą- była świetna i pouczająca, ale należy podkreślić przede wszystkim nasz sukces w samym porządkowaniu! W sumie zebraliśmy 2 worki z tworzywem sztucznym i metalami, worek szkła, worek papieru i worek śmieci zmieszanych (nie nadających się do segregacji). Musimy zaznaczyć, iż ze względu na ograniczenia czasowe nasza trasa wcale nie była długa, a mimo to zebraliśmy mnóstwo odpadów zanieczyszczających chodniki, pobocza i zieleń.

 

 

Po ciężkiej pracy, w niesprzyjających warunkach pogodowych (chłód, a momentami nawet deszcz) nadeszła pora na zasłużoną nagrodę! Po powrocie do Urzędu Gminy na dzieci czekała już pachnąca, cieplutka pizza oraz słodki poczęstunek 

Uczestnicy rozsiedli się wygodnie w sali 33, zjedli, napili się, a na koniec otrzymali jeszcze dyplom Przyjaciela Ziemi. Zdecydowanie na niego zasłużyli! Dzieciom (oraz jednej dzielnej mamie!) należą się ogromne brawa! Wykonali kawał dobrej roboty! 

 

 

W zbiórce udział wzięły Monika Mitek- bibliotekarka z GBP w Sadkach oraz Magdalena Sobiecka- animator kultury GOK.

 

 

 

Tekst: Magdalena Sobiecka

Zdjęcia: Monika Mitek, Magdalena Sobiecka

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności