GOK Sadki

2024.11.07 ŻYWA LEKCJA HISTORII

Ocena 0/5

Na sali widowiskowej GOK w Sadkach uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy mieli okazję wziąć udział w Żywej Lekcji Historii. A to za sprawą wizyty Bractwa Kerin, które w wyjątkowy sposób ukazało II Wojnę Światową. 

Po krótkim wstępie uczestnicy spotkania zapoznali się ze słuchowiskiem. Od sielskich dźwięków po wystrzały z broni. Nagranie działało na emocje słuchających.

Następnie w spotkaniu czynnie zaczęli uczestniczyć zebrani. Młodzież z zainteresowaniem wkładała kolejne "przebrania", trzymała różne rekwizyty. Prowadzący opowiadali o obozach,  życiu więźniów, o ciszy, która była gorsza od krzyków. Przedstawieni zostali żołnierze niemieccy i rosyjscy. Nie zabrakło informacji o Szarych Szeregach.

Na zakończenie prowadzący życzyli zebranym, by nie tracili czasu i szli przez życie zgodnie z głosem serca. 

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).

Galeria zdjęć

466414403_581087147793365_1957570570434782101_n 466171510_581091481126265_4314332549598627345_n 466351287_581100234458723_7802458888429448564_n 466384231_581097074459039_7317002882615648963_n 466410895_581097441125669_3033025438931695475_n 466512746_581087687793311_2646982568334403522_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności