2026.01.28 O BEZPIECZNYCH FERIACH Z PRZEDSZKOLAKAMI Z BNINA
W minioną środę mieliśmy przyjemność odwiedzić grupę przedszkolaków z Bnina. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, na których mówiliśmy o bezpiecznych feriach.
Nadszedł czas, kiedy maluchy mogą odpocząć i spędzić czas inaczej niż w przedszkolu. Warto przypomnieć im o kilku zasadach, które pozwolą wówczas czuć się bezpiecznie.
Po przeczytaniu krótkiego opowiadania dzieci wiedziały już, że zjeżdżać na sankach można tylko w bezpiecznych miejscach, a bycie miłym dla innych to zawsze dobra cecha. Kalambury okazały się idealnym rozwiązaniem na przekazanie szeregu innych zasada. Pokazywanie lub rysowanie haseł takich jak "ubieraj się ciepło ", "nie wchodź na zamarznięte jezioro" na długo zapadnie w ich pamięci.
Na zakończenie każdy stworzył z talerzyka, narysowanej postaci i odrobiny waty własne lodowisko.
Serdecznie dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zajęć. A wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych ferii.
Autor: Monika Mitek.
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).. zm.).


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!