2026.02.11 Ferie w Debowie dzien 3 "Wspólne pączkowanie"
2026.02.11 w świetlicy wiejskiej w Dębowie zrobiło się wyjątkowo słodko i radośnie. Wszystko za sprawą tematu przewodniego naszego spotkania – Tłustego Czwartku. Dzieci miały okazję nie tylko poznać tradycje związane z tym dniem, ale również w twórczy i aktywny sposób je świętować. Pierwszą część zajęć wypełniły warsztaty plastyczne, podczas których powstawały kolorowe prace z motywem pączka. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, wykorzystując różnorodne materiały: plastelinę, kolorowe druciki kreatywne, krepę, pisaki oraz inne ozdoby. Każda praca była wyjątkowa i pełna barw, a wspólne tworzenie sprawiło uczestnikom wiele radości. Największą atrakcją dnia była jednak wizyta Mam, które przygotowały dla dzieci prawdziwą kulinarną niespodziankę – domowe oponki. Co więcej, dzieci mogły aktywnie włączyć się w ich przygotowanie. Z ogromnym zaangażowaniem wycinały kształty z ciasta, a po usmażeniu z radością obsypywały je cukrem pudrem. Wspólne pieczenie było nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do nauki współpracy i poznania tradycyjnych przepisów. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnej degustacji świeżutkich oponek. Słodki poczęstunek smakował wyjątkowo – w końcu był efektem wspólnej pracy. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które pozwoliły spożytkować energię i wprowadziły jeszcze więcej uśmiechu na twarzach dzieci.
Serdecznie dziękujemy Mamom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Takie ferie na długo pozostaną w pamięci dzieci!
Materiał: Michalina Szałkowska, Justyna Kromrych
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).. zm.).


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!