2026.03.06 CERAMIKA Z SENIORAMI Z MROZOWA
Nasze warsztaty ceramiczne wkroczyły w kolejny, bardzo ważny i jednocześnie niezwykle ciekawy etap jakim jest szkliwienie wcześniej przygotowanych prac.
Podczas poprzednich zajęć seniorzy z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością lepili swoje prace z gliny. Powstały wtedy piękne ptaszki, aniołki, serduszka oraz baranki. Po pierwszym wypale na biskwit przyszedł czas na nadanie im kolorów i charakteru. Po krótkim instruktażu każdy z ogromną dokładnością malował swoje prace. Ten etap zawsze budzi wiele emocji i ciekawości, ponieważ dopiero po kolejnym wypale zobaczymy prawdziwy efekt .
Atmosfera podczas warsztatów była jak zawsze bardzo ciepła i serdeczna. Nie zabrakło rozmów, uśmiechów oraz dumy z powstających prac. To niezwykle budujące obserwować, jak wiele radości przynosi wspólne tworzenie i jak każda z osób wkłada w swoją pracę serce.
Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Matejczyk-Obremskiej oraz całemu personelowi Domu Dziennego Pobytu za życzliwość, pomoc i zaangażowanie podczas zajęć oraz za stworzenie tak przyjaznej atmosfery do wspólnej pracy.
Teraz przed nami ostatni etap – końcowy wypał w piecu ceramicznym. To właśnie wtedy pod wpływem bardzo wysokiej temperatury szkliwo stopi się i nada pracom ich ostateczny kolor, połysk oraz trwałość. Już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć efekty.
Dziękujemy za ten twórczy czas spędzony razem i do zobaczenia na kolejnych warsztatach.
Materiał: H.Siemion
Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z
2019 r. poz. 1231 z późn. zm.)..


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!